CASE IH: ПОРІВНЯННЯ ТРЬОХ ТОПОВИХ МОДЕЛЕЙ ТРАКТОРІВ

За інформацією журналу Top Agrar, адаптував Руслан Оляднічук

Досить часто виробники тракторів представляють моделі з подібними характеристиками та властивостями. Німецький журнал Top Agrar на прикладі лінійки тракторів компанії Case IH продемонстрував різницю між Puma, Optum та Magnum в трьох випробуваннях — рихлення, рух по дорозі, враження від машини загалом. Хто на що здатний — детально в огляді.

Два роки тому фірма Case IH представила модель трактора Optum. Його комплектація відповідає сучасним потребам: висока потужність двигуна при компактному розмірі. Метою випробування, проведеного фахівцями Top Agrar, було визначення цільового призначення цього трактора. Можливо, його чекає доля багатьох інших подібних універсальних тракторів — занадто важкий для транспортних операцій і занадто легкий для роботи в полі. Тому в німецьких колег і виникла ідея провести випробування між трьома тракторами, які оснащені безступеневим приводом:

– зразок великого типового трактора: модель Puma 240 CVX з потужністю 199 кВт/270 к.с. має найбільші розміри серед машин цієї серії;

– універсальний трактор: модель Optum 300 CVX, маючи 230 кВт/313 к.с., є найпотужнішою в цій серії. Optum також і найдорожчий трактор у змаганні, хоча модель Magnum має більшу потужність двигуна;

– важкий трактор для виконання масштабних та трудомістких польових робіт: модель Magnum 310 CVX з максимальною потужністю 281 кВт/382 к.с.

Трьох богатирів допомагали тестувати спеціалісти фірми Case IH за такими критеріями:

рихлення. Трактори агрегатували з причіпним культиватором Köckerling Vector із шириною захвату 4,6 м. Університет прикладних наук Південної Вестфалії (Soest) допоміг із розрахунками тягової сили, буксування й тягової потужності. Культиватор замість стандартного мав телескопічне дишло з гідравлічними циліндрами й датчиком тиску, який дозволяв реєструвати тяговий опір знаряддя. Кожен трактор для точного вимірювання показників швидкості й буксування додатково оснастили сенсором на осі (оберти колеса) і GPS-антеною. Завдяки гідравлічному налаштуванню глибини обробітку завантажували трактори і визначали тягову силу та потужність. Отримані дані стосувались лише культиватора, до них додавали ще витрати потужності на рух трактора. При підрахунках витрат енергії також ураховувати буксування.

рух по дорозі. Тестові заїзди проводили тричі по 50 км кільцевою дорогою з повною цистерною. Під час першого заїзду за кермом сидів водій із заводу, дві інші спроби — один із членів команди Top Аgrar.

суб’єктивна оцінка. Відповідно до методики, експерти оцінювали керованість та комфорт машин.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 6, червень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 або адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.