10 ОЗНАК ПРАВИЛЬНОГО ДИЛЕРА

Тім Норіс, генеральний директор дилерського центру Ag Info Tech (Огайо, США), ділиться своїм 18-річним досвідом у сфері продажів, підтримки та сервісу технологій для точного землеробства. Ось його десять порад стосовного того, яким повинен бути дилер, що пропонує сучасні технології.

  1. Гроші не проблема

Якщо ви зібралися придбати технологію та обладнання для точного землеробства, але на весь комплекс не вистачає грошей, не купуйте технології  частинами. Такий підхід не дасть вам усіх переваг і ви можете розчаруватися в технології. Обирайте дилера, який зможе надати вам обладнання в розстрочку, профінансує вас наперед, але купувати потрібно відразу все необхідне.

  1. Використання Web-потенціалу

Інтернет — це чудовий інструмент. Звертайте увагу на сайти дилерів. Вони повинні бути інформативними для клієнта. Ключова інформація має бути легкодоступною. На сайті має бути форум, де відвідувачі можуть спілкуватися. Ця частина повинна бути «живою». Якщо тут люди постійно спілкуються, дають відгуки, ставлять запитання й отримують відповіді, то з таким дилером можна працювати.

  1. Інвестиції, а не ціна

Оцінювати технології точного землеробства потрібно не за їх вартістю, а за поверненням інвестицій. Дилер повинен оцінювати свій товар через калькулятор рентабельності. Просто ціна обладнання чи послуги не дає інформації про можливі прибутки і може змусити вас відмовитися від придбання. Повернення коштів, окупність, прибутки у довгостроковій перспективі — це ті моменти, які обов’язково слід порахувати для вашого господарства.

  1. Стежимо за часом

Ви можете керувати тим, що можете відстежити. Стежте за тим, скільки часу дилери витрачають на вирішення тієї чи іншої проблеми.

  1. Багатозадачність

Краще вибирати дилера, який пропонує всю лінійку продуктів для забезпечення точного землеробства. Сюди належить як техніка, так і технології, сервіс, консалтинг, навчання і т. д. Широкий вибір запропонованих послуг дасть можливість підібрати саме те, що спрацює у ваших умовах. Звісно, спеціалізовані фахівці можуть краще розумітися на своєму продукті, та всю технологію вони не забезпечать. Тоді доведеться мати справу з кількома компаніями, а це не завжди зручно, швидко та ефективно.

  1. Не шукайте клона

Часто при найманні працівників чи виборі компанії для співпраці ми беремо до уваги те, наскільки нам подобається людина, з якою спілкуємося. Ми порівнюємо всіх із собою і шукаємо схожого — так би мовити, однодумця. Але в першу чергу потрібно оцінювати фахові якості, які будуть корисними для бізнесу, а не те, наскільки людина приємна. Вам будуть говорити те, що ви хочете почути, та користі в підсумку це може не принести.

  1. Маржа

Дилери у сфері точного землеробства повинні тримати маржу на свої товари на рівні 25 %. Звісно, ми хочемо придбати товар чи послугу дешевше. Але якщо продавець віддає вам товар дешевше, у нього може не вистачити коштів для гарантійного обслуговування, якісного сервісу, навчання своїх і ваших працівників. В результаті дешевий товар принесе більше збитків, ніж користі.

  1. Послуги, а не тільки обладнання

Компанія повинна пропонувати не тільки технічне забезпечення, а й послуги: встановлення, налаштування, складання річних планів, обробка даних та їх аналіз, рекомендації виробництву. І головне — сервісне обслуговування як гарантійне, так і після.

  1. Вартість сервісу

Для прикладу наведемо витрати на сервісного працівника в США. Година його роботи оплачується за тарифом 15 $. За рік отримуємо 31200 $. З усіма податками сума зростає до 43680 $. Плюс автомобіль, паливо, комп’ютер, телефон — і отримуємо 56385 $. Враховуємо відпустки, хвороби, навчання та те, що працівник не зайнятий 100 % робочого часу протягом року, — отримаємо вартість години роботи сервісного працівника майже 94 $. Як бачимо, дешевим сервіс бути не може. Частина цих коштів (60-65 %) оплачується з маржі компанії, решту платить клієнт.

  1. Бажання змін

Дилери не повинні перебувати в спокої й роками робити те, що й завжди. Нові продукти та послуги, зміни в підходах до сервісу та консалтингу, оновлення (і якісне, і кількісне) кадрового складу — це ознаки хорошого дилера. Сільське господарство не постійне, зміни відбуваються швидко, кожен рік з’являються нові технології та техніка, і дилери повинні крокувати в ногу з часом. Перехід до нових постачальників, створення власних брендів — дилер має бути індивідуальним.