ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАГОТОВЛЯТИ КОРМИ ТА ЯКА ТЕХНІКА РОБИТЬ ЦЕ НА ВІДМІННО. ДОСВІД ПРАТ «КРЕМІНЬ»

Катерина Шевченко

У самому розпалі заготівля кормів із трав. Сьогодні в господарствах існують усі можливі раціони, в основу яких входять сіно, сінаж, трав’яне борошно, січка, силос тощо. Але кожна складова насамперед потребує дотримання основних вимог технології під час їх заготівлі.

Сінаж і силос є найбільш популярними складовими в раціоні великої рогатої худоби. До процесу їх заготівлі залучено великі енергетичні потужності, і помилки під час закладки цих кормів можуть спричинити значний економічний збиток. Тому для успішної заготівлі в оптимальні терміни необхідно підготувати всю лінійку потрібної техніки, максимально мобілізувати людські ресурси, а також витримати всі ланки технологічного ланцюжка. Тільки так можна отримати якісний трав’яний корм.

Про те, як це відбувається на практиці, розповідає Олександр Сенчик, керівник ПРАТ «Кремінь», що на Чернігівщині.

Олександр Сенчик, керівник ПРАТ «Кремінь» Чернігівської області.
Олександр Сенчик, керівник ПРАТ «Кремінь» Чернігівської області.

− Олександре Олександровичу, звідки бере свій початок ПРАТ «Кремінь» і хто був його засновником?
− Господарство створене в 1996 році моїм батьком. Саме він висунув ідею злиття кількох невеликих господарств в Ічнянському районі Чернігівської області. Основним напрямом новоутвореного підприємства стало вирощування цукрового буряку. Освоїли технологію вирощування цієї культури, закупили спеціалізований парк техніки та досягли хорошої врожайності в 800-900 ц/га.

Однак із часом довелося призупинити виробництво, оскільки Парафіївський цукровий завод, що був основним місцем збуту вирощеної продукції, в 2011 році зазнав великих збитків і врешті повністю припинив свою роботу.

Колишній Парафіївський цукровий завод, будівництво якого розпочалося ще в 1846 році. Фото - mapio.net.
Колишній Парафіївський цукровий завод, будівництво якого розпочалося ще в 1846 році. Фото – mapio.net.

Після закриття заводу ми ще кілька років продовжували вирощувати цукровий буряк, але все ж змушені були припинити цю справу, оскільки найближче місце збуту продукції це Київська область. Що стало логістично невигідно для господарства. Тому ось уже 4 роки, як ми повністю відійшли від цукрового буряківництва.

Але на цьому свою діяльність ми не зупинили, навпаки, в довгострокову програму розвитку поставили рослинництво та молочну галузь.

− Який поточний стан справ у «Кремені»?
− Наразі ми зосереджені на вирощуванні продукції рослинництва та на молочному скотарстві.

Якщо говорити про рослинництво, то в сівозміні маємо п’ять основних культур: озима пшениця, пивоварний ячмінь, кукурудза, соняшник і соя. Раніше використовували проміжну культуру, горох, оскільки він є гарним попередником під озиму пшеницю. Але на сьогодні з цією культурою маємо лише демонстраційні ділянки.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 6, червень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 або адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.