ТЕСТУЄМО НОВІ ТРАКТОРИ НА 200 СИЛ: John Deere 6215R, JCB Fastrac 4220, Deutz-Fahr Agrotron 6215 RCshift

Андрій Войтік

Яку потужність повинен мати універсальний трактор? Яка трансмісія найкраща для роботи, а яка для транспорту? На ці питання намагаються знайти відповідь фахівці центру DLG. Ось результати їхніх досліджень для тракторів з потужністю близько 200 кінських сил.

JOHN DEERE 6215R

Комплектації. Для своїх тракторів серії 6R компанія John Deere пропонує три базові комплектації з можливістю додаткового набору функцій і обладнання. Це те, що автомобільна промисловість робить уже багато років. На вибір пропонуються пакети «Select», «Premium» та «Ultimate». Різниця у вартості між найдешевшим і найдорожчим варіантом становить приблизно 45 000 $. Серед можливості обрати освітлення, підвіску, оснащення кабіни, гідравліку та інше значне місце посідає вибір трансмісії.

Всього пропонується три варіанти трансмісій. AutoQuad Plus (AQ) є найбільш поширеним варіантом, який пропонує п’ять рядів по чотири передачі в кожному з перемиканням без розриву потоку потужності (Powershift). Трансмісія DirectDrive (DD) має три ряди по вісім передач з перемиканням типу Powershift і доступна починаючи з пакету «Premium». В комплектації «Ultimate» можна замовити безступінчасту трансмісію AutoPower (AP), яка має всього два режими роботи: робочий та транспортний.

Двигун. Модель трактора John Deere 6215R, незалежно від комплектації та трансмісії, має один і той самий двигун PowerTech PVS об’ємом 6,8 л. Один ступінь турбонаддуву зі змінною геометрією лопаток і ціла «кухонна мийка» для очищення відпрацьованих газів — DPF, DOC, SCR. Норми токсичності Tier 4 Final дотримано. Двигун згідно з даними брошури розвиває 215 к. с. потужності, а в разі потреби може видати до 259 к. с. На практиці ж ці показники дещо менші (згідно з тестами DLG) і становлять відповідно близько 180 та 226 к. с., проте різниця невелика і її можна списати на особливості проведення випробувань.

У режимі найбільшої тяги найкращим за потужністю та витратою палива є трактор із трансмісією AQ. Він розвинув потужність до 226 к.с. Інші типи трансмісій показали відповідно DD — 194 к. с. при витраті 257 г/кВт·год та AP — 186 к. с. при витраті 265 г/кВт·год. Ступінчасті трансмісії краще показують себе на важких роботах. Тут і більша тягова потужність, і менша витрата пального. Проте на змішаних роботах економічнішою є безступінчаста трансмісія.

Трансмісія AQ забезпечує максимальну швидкість в 40 км/год і в робочому діапазоні 4-12 км/год має вісім передач. Дорожча на 5500 $ трансмісія DD є однією з найсучасніших та забезпечує в робочому діапазоні швидкостей 11 передач, проте недостатньо низька мінімальна швидкість в 2,7 км/год може не дозволити виконання деяких робіт. Безступінчаста трансмісія AP дорожча ще на 3700 $, але дає змогу отримати швидкість від 0,5 до 50 км/год, причому максимальна швидкість досягається вже на обертах двигуна 1650 на хвилину, і це при номінальних 2100. Єдиним мінусом даної трансмісії є реакція на різкі зміни навантаження — наприклад, при опусканні культиватора.

Робоче обладнання. Задня навіска тракторів John Deere 6215R має вантажопідйомність 9 т, чого цілком достатньо для роботи з начіпними знаряддями. Базова гідравлічна система комплектується насосом із продуктивністю 122 л/хв, який видає потужність 35,2 кВт. Цього трохи замало для трактора потужністю близько 200 к. с. Можна замовити насос із продуктивністю 165 л/хв та потужністю 46,1 кВт. Це, звісно, кращий варіант, хоч і не рекордсмен у своєму класі.

При середній вазі (залежно від комплектації) у 8,3 т 6215R можуть нести майже 5 т корисного навантаження. Це дуже хороший показник для тракторів такого класу.

John Deere 6215R — зовнішність оманлива, потрібно дивитися, що всередині. Величезний вибір комплектацій дозволяє підібрати трактор до своїх потреб.
John Deere 6215R — зовнішність оманлива, потрібно дивитися, що всередині. Величезний вибір комплектацій дозволяє підібрати трактор до своїх потреб.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 9, грудень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 або адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.