ТЕСТУВАННЯ КОСАРОК

Крістіан Брюзе

Адаптував Василь Кравченко

Відомий німецький журнал Profi провів ексклюзивний тест дев’яти фронтальних косарок — Claas, Fella, Kongskilde, Krone, Kuhn, Lely, Pöttinger, Samasz та Vicon. Деякі з марок уже себе добре зарекомендували на українському ринку, а хтось тільки набирає популярності. Дослідження сфокусовано на визначенні оптимальної швидкості для прив’яленої маси та вимогах до потужності агрегатів. Давайте визначати, хто на що здатний.

Під час тестування всі машини перебували в рівних умовах. Дослідження проводилися на першому укосі сінажу (урожайність 21 т/га). Група косарок зробила три тестових кола на висоту зрізу 60 мм: прохід А — на швидкості 10 км/год; прохід В — на швидкості 14 км/год; прохід С — «виробничий», на швидкості, яку запропонували виробники для своїх косарок. Потужність вимірювалася спеціалістами DLG, які заміряли крутний момент на ВВП трактора. Для фіксування вмісту сухої речовини в зрізаній рослинній масі робилося три вибірки. Зразки досліджувались у Lufa Agricultural Research Institut, де за отриманими даними будували відповідні графіки. Трактор — John Deer 6215 Rs.

А тепер до результатів. Зразки з валків для визначення сухої речовини в масі відбиралися протягом 20 годин після скошування. Після проходу А, через 20 годин, найбільший вміст сухої речовини (34,1%) зафіксували у валках за косаркою Novacat Alpha Motion ED фірми Pöttinger. Всього на 0,3% менше — 33,8% сухої речовини — показала косарка Easy Cut F 320 CV від Krone. Обидві ці машини обладнано плющилками з V-подібними сталевими бітерами: Pöttinger — 48 бітерів, Krone — 46.

Pöttinger Novacat Alpha Motion ED

Плющилка Novacat Alpha Motion ED фірми Pöttinger має 48 V-подібних металевих бітерів, розміщених на роторі по спіралі. Вони закріплені в гумових опорах для гнучкості та захисту. Щиток плющилки може фіксуватись у чотирьох положеннях. Діаметр — 510 мм, ширина 2,41 м.

Результат роботи цих косарок близький за вмістом сухої речовини в валках. Але дані вимірювання потужності зовсім інші: для Pöttinger це 35,5 кВт/47,6 к. с., для Krone — 46,3 кВт/62,1 к. с. Потужність у Krone може бути більшою через те, що вона має трохи ширший захват та довшу плющилку. Щодо висоти зрізання, то Krone різав точно на 60 мм, тоді як Pöttinger залишив стерню на 10% вищу, чим вимагалося. Висота стерні не є критичним фактором при збиранні сінажу, проте це могло вплинути на сумарну потужність та інші результати.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 5, квітень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 чи адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.