СТАРТ ПОСІВНОЇ. АКЦЕНТ — ПРОТРУЄННЯ НАСІННЯ, ГЕРБІЦИДНИЙ ЗАХИСТ

Тетяна Сухоярська

Ефективне функціонування агропромислового комплексу немислиме без застосування якісного посівного матеріалу, мінеральних добрив та засобів захисту рослин. Не секрет, що використання цих елементів відповідно до рекомендацій сприяє підвищенню стійкості рослин до несприятливих факторів зовнішнього середовища, гарантує ріст урожайності, а разом з тим і валовий збір сільськогосподарських культур.

Вагомим чинником у вирощуванні та збереженні культури є хімічний захист. Ефективне застосування пестицидів сприяє захисту культури від бур’янів, шкідників та хвороб, а також підвищує загальну врожайність та поліпшує якість продукції. Перевага хімічного способу догляду полягає у високій ефективності, швидкій дії та високій окупності.

Особливо важливий захист на початкових етапах розвитку культури. Весняна посівна кампанія — фундамент, на якому закладається урожай. Цей період — один із найвідповідальніших. Кожне господарство в Україні має свої унікальні технології й підходи до управління господарством. Не виняток і підприємство ТОВ «Рокитне-Хлібопродукт». Ми поспілкувалися з його агрономом Олександром Собулевським, який поділився досвідом того, як успішно розпочати посівну з акцентом на протруєння насіння та використання гербіцидів.

Фото. Олександр Собулевський, агроном ТОВ «Рокитне-Хлібопродукт».
Фото. Олександр Собулевський, агроном ТОВ «Рокитне-Хлібопродукт».

Протруєння насіння

− Одним із початкових кроків при вирощуванні більшості культур є протруєння насіння. Що важливо на даному етапі роботи?

− Протруєння можна назвати першим і надзвичайно важливим етапом захисту культур від шкідників та хвороб. Ефективне проведення цього заходу дає змогу зберегти від третини до половини всього врожаю.

Сівбу потрібно проводити якісним насінням. Воно повинно бути максимально відсортованим, відкаліброваним за величиною, з високою енергією проростання та схожістю. Цілком зрозуміло, що нехтувати протруєнням насіння не можна, оскільки це призводить до значних втрат врожаю. Навіть просте порівняння вартості збереженої продукції з затратами на протруєння свідчить, що цей прийом економічно вигідний та високоефективний.

Але, щоб ефективність цього заходу була максимальною, без стресу для насіння, до вибору протруйника варто поставитись дуже прискіпливо.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 5, квітень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 чи адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.