СМУГОВИЙ УНІВЕРСАЛ: HORSCH FOCUS 12 MT З БУНКЕРОМ 21 SW

Катерина Шевченко

Потужний і багатофункціональний — так можна схарактеризувати новинку, що вже працює на полях ТОВ «Кищенці»: ґрунтообробний агрегат Focus 12 MT із бункером 21 SW від компанії Horsch. Наскільки зручні налаштування, які операції закриває така машина й кому підходить, вдалося дізнатися безпосередньо з її роботи.

Перш за все оновлений Focus порадує любителів технології Strip-till. Під час проходу він являє собою єдину систему, яка злагоджено й точно розпушує ґрунт, закладає добрива в нижні горизонти, вирівнює, прикочує. А згодом і сівбу навесні проведе за картами поля в попередньо підготовлені рядки.

HORSCH Focus 12 MT з бункером 21 SW на полі ТОВ «Кищенці».
HORSCH Focus 12 MT з бункером 21 SW на полі ТОВ «Кищенці».

Унікальний Focus одразу впадає в очі своєю масивною конструкцію, що умовно ділиться на дві частини — бункер 21 SW та безпосередньо сам Focus 12 MT. Таке громаддя потребує добрячої тяги, тому просить трактора потужністю не менше 600 к.с. Хід машини забезпечують гусениці. Агрегат налаштований на колію 3 м, що є приємним бонусом для прибічників технології CTF. Оскільки відомо, що такій технології треба, щоб усі агрегати щорічно рухалися по одній і тій самій колії. Важливо й те, що ширина колії тракторів, самохідних та причіпних машин, а також збиральних агрегатів має бути однаковою — 3 м, або кратна трьом — 6, 9, 24 м тощо. При такій строгій витримці колій гарантовано можна одержати відновлену структуру грунту без ущільнень, що позитивно позначається на врожаї.

А тепер до робочих органів: першими підривають ґрунт та перемішують його з пожнивними рештками два ряди дисків діаметром 62 см, що можуть працювати на глибину до 18 см. За дисками йдуть ще два ряди ультратонких лап ULD, які рихлять іще глибше — до 35 см. Лапи розташовані на відстані 50 см одна від одної. Водночас вносяться добрива відповідним сошником з регулятором внесення 50/50 (або, на вибір, — тільки в верхній шар чи тільки в нижній). Завершують процес вирівнювальні диски та одинарний коток Ring Packer.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 3, грудень 2017. Або зверніться до нас за адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.