САДОВИЙ ОБПРИСКУВАЧ — ЕФЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ САДУ

Руслан Оляднічук

За підрахунками фахівців, втрати врожаю від шкідників та хвороб в садівництві сягають до 46%. Це означає, що галузь має великі можливості щодо зростання валового збору за рахунок покращення якості операцій захисту. Впровадження сучасних інтенсивних технологій в садівництві та ягідництві спонукають до використання машин з новими якостями, які б забезпечили виконання поставлених задач.

Ефективність операцій хімічного захисту залежить від кількості та якості пестицидів та рівномірності їх розподілу по поверхні рослин. Враховуючи їх вартість постає питання про внесення пестицидів з максимальною ефективністю.

Агротехнічні вимоги:

  • відхилення від встановленої норми витрати рідини на робочому режимі ±10%;
  • відхилення рівня виливу рідини через окремий розпилювач від середньо арифметичного всіх розпилювачів на робочому режимі не має перевищувати ±5%;
  • відхилення показника концентрації робочої рідини після спорожнення бака не має перевищувати ±5% заданої норми;
  • механічні пошкодження обприскувачами рослин не мають перевищувати 0,5%;
  • обприскувачі мають стало виконувати технологічний процес до витрачання рідини з бака не менше ніж 95% його місткості.

Зазвичай, для хімічного захисту насаджень використовують причіпні або навісні звичайні вентиляторні обприскувачі. Вони мають подібну будову та складаються з шасі, бака для робочого розчину, бака з чистою водою для промивання, мембранного насоса, вентиляторної установки, блока керування подачі робочої рідини, системи приводу та комунікацій. Відрізняються між собою формою та матеріалом виготовлення бака для робочого розчину, особливостями конструкції розпилювально-вентиляторного пристрою та наявністю систем автоматизації технологічного процесу.

Враховуючи схему посадки та особливості формування крони завдяки зміні продуктивності вентиляторної установки та орієнтації і різної кількості форсунок вдається сформувати факел відповідної конфігурації. Змінний кут атаки лопатей забезпечує зміну швидкості подачі повітря. Наявність у редукторі двох швидкостей дає змогу оптимально використовувати потужність тракторів, з якими агрегатується обприскувач, а також обробляти різні багаторічні культури, змінюючи продуктивність повітряного потоку.

Таблиця1. Регулювання кута атаки лопатей вентилятора діаметром 900 мм.

Кут атаки лопатей вентилятора, градусів

26

34

42

Продуктивність вентилятора, куб.м/год

23210

27500

30650

Споживана вентилятором потужність, к.с.

16,8

23,2

27,5

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 6, червень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 або адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.