РОЗУМНЕ ГОСПОДАРЮВАННЯ – КОНСЕРВУЮЧА ТЕХНОЛОГІЯ

Нестабільність агрокліматичних умов, зміни цінової політики, конкуренція – все це нині спонукає сучасного фермера до розумного ведення свого господарства. Не існує ідеальних технологій та відповідної техніки. Але чим ретельніше їх добирає господар, тим більше шансів на добрий результат. Керівник фермерського господарства «Ятрань», агроном Григорій Войтенко ділиться своїм досвідом господарювання за альтернативною консервуючою технологією.

Консервуючий обробіток ґрунту – це метод створення стабільної структури ґрунту і шару мульчі на поверхні, який захищає від ерозії.

В основі системи, що застосовується в господарстві, лежить глибоке рихлення без перевертання поверхневого шару та залишення рослинних решток на поверхні поля. При такому методі обробітку верхній шар не висушується, зменшується ерозія ґрунту, покращується загальний об’єм капілярів, набагато менше витрачається пального та праці.

Високі прибутки

Контроль руху техніки, глибоке рихлення з рослинними рештками на поверхні поля, збалансоване живлення та ретельно підібрані сорти й гібриди культур, які демонструють високу врожайність у нашому регіоні, – це основа нашого виробництва. На сьогодні маємо 76 центнерів пшениці, 41,5 центнера соняшнику, 32 центнери сої та понад 100 центнерів кукурудзи з гектара. Звісно, що величина прибутку найбільше залежить від трьох факторів: Бога, природи та самого себе.

Організація роботи агрегатів у полі

Для досягнення максимальної продуктивності посівних агрегатів роботу організовуємо по довших гонах. Багато уваги приділяємо технологічному налаштуванню машин, оскільки від цього істотно залежать якість і дружність сходів та експлуатаційні показники роботи агрегату. Щодо сівалок, то встановлюємо розрахункову норму висіву та під час першого проходу спостерігаємо за витратою технологічного матеріалу. Якщо до кінця гонів не вистачає 150-200 м, то коригуємо норми в сторону зменшення і навпаки, тим самим отримуємо найбільшу продуктивність агрегату для поля, мінімізуючи простої.

Для зменшення втрат технологічних матеріалів, підвищення продуктивності агрегатів та полегшення роботи механізаторів техніку оснащено системами автоматичного водіння. На всіх операціях використовуємо безкоштовний сигнал SF1. В наших умовах комп’ютер фіксує відхилення ±7-10 см. Лише на сівбі просапних культур проплачуємо SF2, який забезпечує точність водіння до ±2см.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 1, березень 2017.