НОВЕ ЖИТТЯ СТАРОЇ СІВАЛКИ

Руслан Оляднічук, Артем Сироїд “АГ Просітр”

Старі просапні сівалки втрачають точність сівби, надійність їхньої роботи знижується й вони не завжди можуть виконувати поставлені перед ними завдання. Рішенням є придбання нової сівалки або ж відновлення старої. А якщо провести переобладнання з модернізацією вузлів та механізмів, то можна отримати сучасну високотехнологічну сівалку з точним висівом.

При висіві просапних культур точність має важливе значення. Розміщення насінин по глибині, відстань між насінинами в рядках, двійники та пропуски, рівномірність ширини стикових міжрядь, пересіви на розворот них смугах і клинах — все це значно впливає на собівартість майбутнього врожаю.

Навіть за умови, що ви придбали хорошу техніку, з часом все зношується і можна скільки завгодно налаштовувати сівалку, сваритися з механізатором, зменшувати робочу швидкість агрегату та якості це не прибавить.

Зношування елементів висівних апаратів такі, як стирання прокладок та ущільнень, знос скидачів зайвих насінин та відсікачів вакууму не усунеш регулюваннями. А додаємо до цього вібрації висівних апаратів під часу руху, адже поверхня ґрунту геть не така рівна, як поверхня столу, і наша сівалка до точного висіву перестає мати жодного відношення.

Як відслідкувати зміну умов роботи? Щільність ґрунту на полі буде змінюватися не одноразово, а відповідно і дотримання глибини висіву стане проблемою. При засміченні датчиків контролю за висівом на моніторі сівалки ви побачите зовсім не реальну картину. Вже не кажучи про те, що деякі виробники вибирають невірне місце для їх розміщення.

З даної ситуації є кілька виходів. Самий простіший, але в той же час дорожчий і не завжди кращий — це придбання нової машини. Можна замінити зношені висівні апарати новими цього ж виробника. Проте, можна і зовсім переобладнати сівалку, встановивши на неї обладнання, що дійсно зробить цю машину точною, а якісний висів набагато доступнішим.

З роками в Україні шириться «мода» по максимуму вижимати з сівалки її продуктивність. Тому разом із ТОВ «АГ Простір» вдалося описати те, як практично переобладнати свою сівалку й які результати це дає.

Практичний досвід

Переобладнання та модернізацію сівалки Great Plains проводили у «Росток-холдингу» в Сумській області фахівці ТОВ «АГ Простір». В 2017 році у зв’язку з пошкодженням проводки та виходом із ладу датчиків постало питання, відновлювати стару сівалку чи купувати нову. Ефективним рішенням при модернізації просапних сівалок американського виробництва є використання обладнання Precision Planting. Особливістю даного проекту було те, що це дуже нестандартне завдання, і готового рішення для переобладнання Great Plains у Precision Planting немає.

Модернізація сівалки передбачала встановлення:
Вакуумного вентилятора.
– Висівних апаратів vSet2, які дозволяють сіяти широке різноманіття культур з насінням різних розмірів та форм завдяки встановленню відповідного диска.
– Електроприводу vDrive, що відповідає за контроль рядів та якість сівби. Завдяки йому вдалося уникнути перекриття на обсівах і клинах, а також зекономити посівний матеріал та уникнути втрати врожайності через подвійне внесення насіння.

Результат роботи функції відключення секцій.
Результат роботи функції відключення секцій.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 8, жовтень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 або адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.