НЕ ЗАБУДЬТЕ ПРО ВЧАСНЕ ТО ВАШОГО ДВИГУНА

Руслан Оляднічук

Для когось технічне обслуговування (ТО) — це стандартна процедура, яка завжди виконується вчасно і систематично. Та чимало господарств ігнорують правила технічного обслуговування й потім отримують клопіт у вигляді поломок у найбільш непідходящий момент. Адже більшість несправностей двигунів пов’язана з недотриманням правил експлуатації та технічного обслуговування. В даній статті хочемо нагадати про регламент та періодичність ТО сучасних двигунів сільськогосподарської техніки.

ТО проводиться з метою підтримання дизеля в робочому стані в процесі експлуатації. Недотримання встановленої періодичності та низька якість ТО двигуна значно зменшують його ресурс, призводять до збільшення кількості відмов, зниження потужності, росту витрат на його експлуатацію.

Технічне обслуговування двигунів виконується за планово-запобіжною системою. Плановою вона називається тому, що всі види ТО повинні робитися згідно зі встановленим напрацюванням трактора в мото-годинах або літрах витраченого палива, а запобіжною — бо в ній регламентовано перелік операцій, виконання яких запобігає виникненню відмов під час роботи через технічні несправності та аварійні спрацювання. При цьому всі операції мають виконуватись через визначені проміжки часу. Експлуатація двигуна без проведення чергового ТО не допускається. Дозволяється відхилення від встановленої періодичності в межах +/- 10%.

Вітчизняна планово-запобіжна система залежно від періодичності та обсягу виконуваних робіт поділяється на такі види ТО: щоденне (ЩТО, 8-10 год.), перше (ТО-1, 125 год.), друге (ТО-2, 500 год.), третє (ТО-3, 1000 год.) та сезонне. Але, враховуючи особливості конструкції та умови використання техніки, заводи-виробники рекомендують свою періодичність операцій.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 8, жовтень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 або адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.