ЗРОШЕННЯ З НУЛЯ. ТОРГОВИЙ ДІМ «ДОЛИНСЬКЕ», ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ

Катерина Шевченко

Фахівці сільського господарства ведуть невтомну і невпинну боротьбу за підвищення врожаю: сорти стають дедалі продуктивніші й витриваліші, засоби захисту — дієвіші, техніка та технології — досконаліші. Все це спричинено зміною клімату та браком вологи, яка є найважливішим фактором у рослинництві.

Проте контролювати вологу й планувати врожайність на сто відсотків можна, тільки якщо є можливість поливу земель. Особливо це важливо при стабільних посухах у південному регіоні України й недостатній вологозабезпеченості.

За Радянського Союзу на території України впроваджувався масштабний план зі зрошення та меліорації. Статистика тих часів свідчить, що зрошуваних земель по Україні було близько 2 млн 650 тис. га (за даними Інституту водних проблем і меліорації). Але на сьогодні ситуація така, що в одних регіонах ці системи й досі добре функціонують, а в інших порізані на метал, залишивши по собі добру пам’ять.

Незважаючи на плачевний стан у галузі зрошення, українські фермери тримають досить високий рівень урожайності у своїх господарствах. І багатьом з них тримати цей рівень допомагає саме поливання.

Товариство з обмеженою відповідальністю Торговий дім «Долинське», що на Херсонщині, є тому гарним підтвердженням. Тільки за минулий рік господарству вдалося облаштувати під зрошення ділянку в 956,67 га.

Фото. Озима пшениця під новенькою зрошувальною системою.
Фото. Озима пшениця під новенькою зрошувальною системою.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 5, квітень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 або адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.