ЖНИВУЄМО Й ЗАКЛАДАЄМО МАЙБУТНІЙ УРОЖАЙ З KUSTOAGRO

Катерина Шевченко

Незважаючи на впровадження сучасних технологій з постійним їх удосконаленням, класика залишається класикою. І відданість їй поміж українських аграріїв не стає меншою. Та все ж головне правило — підійти до неї з розумом і адаптувати під свої умови.

В цьому номері у фокусі досить молодий, на теренах України, агрохолдинг Kusto Agro, який є частиною міжнародного холдингу Kusto Group, заснованого ще в кінці 90-х років, та керівник одного із напрямків ТОВ «Кусто Агро Фарминг» Володимир Сірий.

Kusto Agro зосереджено у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях. Тому, своїм досвідом жнив з нами поділилося також одне з підприємств холдингу — ТОВ «Агролайн–Україна» (Житомирщина) на чолі з керівником Віталієм Бабенко.

– Володимире Васильовичу, розкажіть, будь ласка, про створення Kusto Agro в Україні.
– Свою діяльність компанія почала в 2011 році шляхом залучення іноземних інвестицій з Казахстану. Від початку заснування напрям компанії був зосереджений на зберіганні зерна. Тому було побудовано 3 елеватори потужністю 90 тис. тон.

Володимир Сірий, директор із Kusto Agro Фарминг.
Володимир Сірий, директор із Kusto Agro Фарминг.

Розвивати рослинництво ми почали в 2013 році в одному з перших наших господарств, що входить до групи компаній «Аграрна Україна». На сьогодні земельний банк підприємств групи компаній Kusto Agro становить 11,5 тис. га, але ми плануємо розширитися до 25 тис. га.

Назва «Кусто» походить від регіону, звідки родом наші інвестори, — Кустанайський район, Республіка Казахстан.

Перші три роки намагалися освоїти технологію no-till, але успіху вона не принесла. Тому зосередились на інтенсивній технології вирощування продукції рослинництва. За останні три роки ми виробили для себе найкращі технології й адаптували їх під свої земельні ресурси. Це стосується техніки, технологій, сівозмін, сортових технологій, засобів захисту рослин тощо. Ми навчилися масштабувати цей досвід, завдяки чому отримали непогані результати у врожайності.

– Яка на сьогодні структура холдингу?
– Продовжуємо займатися елеваторами, логістикою, трейдингом, рослинництвом, тваринництвом. Також почали розвивати садівництво. Цього року заклали 15 га полуниці в Житомирській області, а восени плануємо додати ще 90 га в Хмельницькій.

У господарствах вирощуються майже всі основні культури: озимі ріпак, пшениця й жито, соя, кукурудза, соняшник, льон, горох. Також до групи компанії входить господарство, яке вирощує виключно органічну продукцію без використання хімічних препаратів та мінеральних добрив.

– Віталію Михайловичу, розкажіть, будь ласка, про технологію рослинництва по відділенню.
– Технологія в нас добирається для кожної культури окремо. І залежно від цього обираємо спосіб обробітку грунту. Тому наш парк має всі можливі види грунтообробних машин: плуги, дискові борони, глибокорозпушувачі, культиватори тощо.

Віталій Бабенко, директор ТОВ «Агролайн –Україна».
Віталій Бабенко, директор ТОВ «Агролайн –Україна».

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 7, серпень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 або адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.