ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТЕХНІКИ: ЕЛЕКТРОННО-ГІДРАВЛІЧНА СИСТЕМА КЕРУВАННЯ ТЯГОВИМ ЗУСИЛЛЯМ

Ендрю Пірс, журнал «Profi». Адаптував Руслан Оляднічук

Ефективність використання високопродуктивних тракторів залежить від електронних помічників. Одним із таких помічників є електронно-гідравлічна система керування тяговим зусиллям. На прикладі трактора New Holland із системою Electronic Draught Control (EDC) розглянемо принцип роботи та налаштування системи.

Система керування EDC компанії NH базується на системі EHR фірми Bosch із цифровим керуванням. Дані технології дозволяють автоматичне регулювання задньої триточкової навіски залежно від стану і властивостей ґрунту, властивостей та технічних параметрів агрегатованих машин. Завдяки системі EDC механізатор може підвищити швидкість руху трактора та повністю сконцентруватись на технологічному процесі, а не на керуванні трактором та робочим знаряддям. Що дозволяє істотно скоротити терміни виконання польових робіт, одночасно покращивши їх якість. Чим гірші погодні умови, тим важливішим стає контроль над тягою.

На що впливає контроль над тягою

Сила тяги — це горизонтальна сила, яка необхідна для переміщення знаряддя, і в основному вона залежить від опору ґрунту, типу робочих органів та швидкості руху. При використанні даної системи вдається досягнути чіткого положення робочих органів, рівномірного навантаження на трактор та передачі частини цієї сили тракторові, що веде до покращення тягово-зчіпних властивостей. Основним завданням головного елемента керування є контроль глибини та тягового опору знаряддя в русі, щоб довантаження трактора було постійнішим.

Базовий контроль тяги був запатентований та впроваджений у виробництво Гаррі Фергюсоном більше вісімдесяти років тому, але неперевершену ефективність системи можна отримати завдяки використанню сучасних досягнень в електроніці та гідравліці.

Основні елементи системи

Досить часто знаряддя приєднують до трактора з використанням центральної тяги начіпного механізму, що відповідає принципам роботи системи керування Г.Фергюсона. Але на більшості сучасних тракторів приєднання виконують через нижні тяги, що забезпечує менш чутливе з’єднання.

Головні елементи системи:
– два електронні пальці керування тягою від Bosch Rexroth, які закріплено на нижніх тягах;
– датчик положення поворотного вала начіпного механізму;
– пара електрогідравлічних PWM-клапанів Bosch Rexroth для керування потоком оливи;
– органи керування системою;
– електронний блок керування (ECU), на якому встановлено програмне забезпечення CNH, що аналізує фактичне тягове навантаження (сигнал надходить від пальців на нижніх тягах) з урахуванням положення начіпного механізму й налаштувань оператора та коригує роботу гідравлічної системи начіпного механізму.

Принцип дії

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 6, червень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 або адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.