ДОГЛЯДАЄМО ЗА СІВАЛКОЮ

Андрій Войтік

Щоб ваша зернова сівалка прослужила довше і завжди радувала вас гарною якістю висіву, про неї потрібно дбати. Доглянута техніка різко зменшує шанси на раптову відмову, коли ви готові розпочати посівну вчасно і якісно, а це запорука майбутнього врожаю. Пропонуємо основні елементи технічного сервісу для зернових сівалок, які однозначно підуть їм на користь і вам на радість.

До початку робіт:

  • приєднайте машину до трактора;
  • надійно зафіксуйте агрегат;
  • обов‘язково встановіть агрегат на опору та вимкніть термінал керування;
  • для агрегатів зі складаною рамою потрібно розкласти і скласти консолі рами. Стежте, чи нормально працюють механізми фіксації консолей;
  • якщо сівалка має власну ходову систему, то слід повністю підняти й опустити агрегат;
  • контролюйте гальмові магістралі (пневматичні або гідравлічні) у разі їх наявності;
  • не забувайте, що після висіву протруєного насіння в агрегаті збирається отруйний пил, тому працюйте в захисному одязі.

Після закінчення робіт усі захисні пристосування повинні бути справні, встановлені на свої місця й надійно закріплені.

Очищення

Його починають із бункерів. Для цього їх та корпуси дозаторів спочатку спорожнюють. Перед очищенням усі елементи, які закривають бункер (решітки, кришки, заслінки), потрібно або зняти, або надійно зафіксувати у відкритому положенні. Затим очищають висівні (дозувальні) апарати для насіння та добрив. Після чищення їх треба залишити відкритими. Деякі сівалки в бункері мають механізми відведення пилу, які теж слід чистити щоденно.

Очищенню також підлягають усі робочі органи, що контактують із ґрунтом. Особливо сошники і ґрунтообробний модуль, коли він є. Якщо сошники мають опори з гумовими амортизаторами, їх потрібно оглянути на предмет зносу. Пошкоджені елементи замініть. Будьте готові до того, що гвинти сильно затягнуті і без спеціального інструменту не обійтись. Як варіант — звернутися до фахівців.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 9, грудень 2018. Або зверніться до нас за телефоном +38 (067) 236 79 48 або адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.