АФ «МАЯК»: РОЗЧИЩЕННЯ РІЧОК ТА КАНАЛІВ

Нове — добре забуте старе. Так можна сказати і про досвід господарювання, який освоює агрофірма «Маяк» (Черкащина). Підприємство є провідним господарством України, що займаєтьс

Олексій Васильченко, заступник директора СТОВ АФ «Маяк»
Олексій Васильченко, заступник директора СТОВ АФ «Маяк»

я не тільки рослинництвом і тваринництвом, а й таким новим видом діяльності, як розчищення річок, каналів та осушення прилеглих до них земель.

Всі добре пам’ятають ще радянські плани зі зрошення та меліорації. В деяких регіонах ці системи й досі добре функціонують, а десь поросли чагарниками, залишивши по собі добру пам’ять. Так можна було б сказати і про систему каналів в с. Піщане, Золотоніського району, що йдуть від місцевої річки Супій, якби не сім’я Васильченків.

Головним завданням меліорації є забезпечення стійкості та збільшення врожайності сільськогосподарських культур. А в часи, коли посухи дедалі частіші й дедалі сильніші, — це надважливо. Тому, не шукаючи нових технологій і не придумуючи велосипед, агрофірма «Маяк» розпочала освоєння освоєного.

Фото. Розчищення каналу на землях АФ «Маяк».Розчищення каналу на землях АФ «Маяк».

– Як виникла ідея розчищення річок і каналів?
– В Україні дуже багато земель, в які ніхто не хоче вкладати гроші, і людей, які хочуть працювати за схемою «швидко посіяв, зібрав і продав». У межах нашого господарства близько 1000 га заболочених земель, які можна розчистити й використовувати як повноцінні поля. Останні 40 років там не те що трактор не працював — узагалі спробуй заїдь. Наша місцевість має унікальну систему, адже всі канали прив’язані до річки. Заболочення з’явилося тут унаслідок неправильної меліорації та замуленості каналів. В результаті рівень води підіймається й канали не виконують свою основну функцію. При правильній роботі цієї системи ми можемо навіть контролювати посуху. В потрібний момент завжди можна підняти в каналах рівень води. Це дає можливість втримувати воду не тільки на полях, а й навіть у колодязях. Саме тому ми й почали над цим працювати.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 3, грудень 2017. Або зверніться до нас за адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.