АНАЛІЗ ГРУНТУ: ПОПУЛЯРНА ТЕЧІЯ ЧИ ЕФЕКТИВНІСТЬ?

Катерина Шевченко

Сьогодні важко знайти в Україні господарство, яке б не зверталося за послугами аналізу грунтів, але далеко не всі ним користуються. Господарювання з кожним роком стає дедалі складніше, а українські фермери дедалі винахідливіші в тому, як не тільки зберегти врожайність у посушливих умовах, а ще й примножити її.

У «змаганні» за хороший урожай одні йдуть до перевірених компаній, а інші самі стають такою компанією. Про те, як створити власну агрохімічну лабораторію та що вона дає, розповідає старший агроном-аналітик Дмитро Костарєв, ПП «Західний Буг».

Дмитро Костарєв, старший агроном-аналітик компанії «Західний Буг».

На момент формування технологій виробництва компанії «Західний Буг» одним із нагальних питань стало максимальне й ефективне використання добрив, живлення й доцільність норм внесення. Оскільки більше п’яти років тому спеціалісти державних лабораторій, що займаються послугами аналізу грунту, не змогли задовольнити поставлені перед ними вимоги, виникла думка про створення власної лабораторії.

Обладнання лабораторії, знання та методики досліджень

На самому початку створення лабораторії в першу чергу було залучено фахівців, які мали поняття про базовий аналіз грунту. Наступним кроком стало обладнання. Але придбати машини справа не зі складних, складніше здобути досвід для подальшого розвитку фахівців-початківців. Для набуття такого досвіду знадобився щонайменше рік.

На початкових етапах створення лабораторії перші консультації забезпечили фахівці з Природничого університету Познані (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu). Згодом було підписано договір про співпрацю з незалежним німецьким консультантом — Рольфом Кухенбухом. Він долучився до впровадження методик оцінки забезпеченості грунтів і аналізу рослин, а також до базису розробки рекомендацій на основі результатів даних досліджень.

Методикою оцінки аналізів слугують міжнародні ISO-стандарти, а фосфор і калій визначаються методом екстракції кальцій-ацетат-лактатом, який є стандартом для Німеччини. Лабораторія зупинила свій вибір саме на цій методиці через те, що вона покриває широкий діапазон типів грунтів і має достатню кількість рекомендацій щодо живлення рослин, які щорічно оновлюються й доповнюються в Німеччині.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 3, грудень 2017. Або зверніться до нас за адресою mehpro.magazine@gmail.com, щоб отримати журнал безкоштовно.