АМОРТИЗАТОРИ КАБІНИ

Руслан Оляднічук

Наскільки ефективно працює підвіска кабіни трактора в умовах підвищених робочих швидкостей та як можна покращити комфорт механізатора під час роботи? В цій статті розкажемо, які бувають та як функціонують амортизатори підвіски кабіни. 

Підвіска кабіни трактора є важливим елементом серед систем, які відповідають за комфорт та безпеку механізатора. Різне призначення тракторів та різні ринки збуту сприяють розширенню конструкцій кабін, які відрізняються розмірами, способами кріплення і масою. При цьому кожна конструкція, як правило, потребує індивідуальних рішень щодо жорсткості підвіски.

Метою включення амортизаторів до складу елементів підвіски кабіни є зменшення негативного впливу вібрації на механізатора. Амортизатори кабіни повинні обмежувати її рухи у трьох напрямках: поздовжньому, поперечному та вертикальному. Поздовжніми називають коливання, які робить кабіна в напрямку руху транспорту — наприклад, при гальмуванні. Поперечні коливання, навпаки, йдуть упоперек напрямкові руху – приміром, тоді, коли ліве заднє колесо потрапляє у вибоїну. Найвищий клас представляє собою вертикальна амортизація. Під час експлуатації мають місце коливання кабіни в усіх трьох напрямках.

Більше інформації читайте в журналі “МеханікPro” № 1, березень 2017.